Εκδηλώσεις, Νέα, Φωτογραφίες

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, 5 Ιανουαρίου 2019, η χριστουγεννιάτικη παιδική γιορτή στη Λάρνακα. Μικροί και μεγάλοι ήταν εκεί για να απολαύσουν την εκδήλωση και να διασκεδάσουν.

Η κ. Δώρα Θεοδώρου δήλωσε:

«45 χρόνια μετά και ως Προσφυγικό Σωματείο «Το Λευκόνοικο» δραστηριοποιούμαστε σε συνεργασία πάντοτε με τον Δήμο Λευκονοίκου για τη διατήρηση της μνήμης του κατεχόμενου δήμου καταγωγής μας. Χτες πραγματοποιήσαμε την καθιερωμένη παιδική πρωτοχρονιάτική μας εκδήλωση στο οίκημά μας στη Λάρνακα. Τα παιδιά έπαιξαν παιχνίδι μνήμης με φωτογραφίες από το Λευκόνοικο, παρακολούθησαν τον ταχυδακτυλουργό, υποδέχτηκαν τον Άγιο Βασίλη, που φέτος χάρισε, σε όλα τα παιδιά που παραβρέθηκαν, ένα μικρό ενυδρείο με ένα ψαράκι «Μονομάχο»! Τα παιδιά χάρηκαν και υποσχέθηκαν «να είναι έτοιμα σαν θα γυρίσουμε». Γιατί θα γυρίσουμε!»

• Κοινοποιήστε: