Ευχαριστίες

Η αποστολή του Δήμου Λευκονοίκου στο Λονδίνο έληξε, με τη βοήθεια του Θεού, επιτυχώς. Ευχαριστώ από καρδιάς τους φίλους Δημοτικούς Συμβούλους, Νίκη Χριστοφή, Νίκο Μπάκα και Θεόδωρο Πόππο, όπως και τον φίλο Πρόεδρο του Σωματείου μας Πιερή Γυψιώτη, για τη συνεργασία, την αγάπη και την καλή διάθεσή τους. Περάσαμε θαυμάσια, και έχουμε τις καλύτερες εντυπώσεις από όλους τους Λευκονοικιάτες της Αγγλίας, ιδιαιτέρως δε από την οικογένεια Καραγιώργη και τον αγαπημένο μας Κυριάκο Παττίχα, γιο της μ.Λήδας μας, Πρόεδρο της Ένωσης Λευκονοικιατών Αγγλίας, μετά τον θάνατο του θείου του Οδυσσέα. Η φιλοξενία και η αγάπη τους μάς έχουν συγκινήσει.
Κάναμε έκθεση φωτογραφιών και δείξαμε το ντοκιμαντέρ που ετοιμάσαμε για το Λευκόνοικο με αγγλικούς υποτίτλους, που έκανε όλους και όλες να συγκινηθούν, γιατί μάς θύμισε “οικεία κακά”, τι είχαμε και τι χάσαμε !

Δήμαρχος Λευκονοίκου

Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη