Δελτία Τύπου

ΔΗΜΟΣ ΛΕΥΚΟΝΟΙΚΟΥ

11ο Δελτίο Τύπου

Ο Δήμος Λευκονοίκου συμπαρίσταται στον αδελφό Δήμο Αμμοχώστου και εκφράζει την αλληλεγγύη του για την πρόσφατη ειδεχθή ενέργεια της Τουρκίας και των εδώ εγκάθετών της, οι οποίοι με τις πράξεις τους διενήργησαν στην ουσία μια τρίτη εισβολή στη Βασιλεύουσα!

Στη συγκέντρωση καταδίκης του ανοίγματος της κατεχόμενης πόλης της Αμμοχώστου από τον ψευδοπρωθυπουργό Ερσίν Τατάρ, με τις ευλογίες του Προέδρου της Τουρκίας, Ταγίπ Ερτογάν,  στο οδόφραγμα της Δερύνειας, παρευρέθηκε η Δήμαρχος Λευκονοίκου, κ. Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη, η οποία δήλωσε συγκλονισμένη στη θέα της Πόλης του Ευαγόρα στο σώμα της οποίας ασελγούν για άλλη μια φορά οι επήλυδες εξ ανατολών, ενώ την ίδια στιγμή όλοι οι παρευρισκόμενοι στο οδόφραγμα της Δερύνειας έψαλλαν κατανυκτικά «Τη Υπερμάχω Στρατηγώ τα νικητήρια!»