Δελτία Τύπου

ΔΗΜΟΣ ΛΕΥΚΟΝΟΙΚΟΥ

12ο Δελτίο Τύπου

Με τον Δήμαρχο Αγλαντζιάς, κ. Αντρέα Κωνσταντίνου, συναντήθηκε σήμερα αντιπροσωπεία του Δήμου Λευκονοίκου, αποτελούμενη από τη Δήμαρχο κ. Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη και τους Δημοτικούς Συμβούλους κ. Γιαννάκη Σιακαλλή και κ. Νίκη Χριστοφή. Στη συνάντηση παρευρίσκονταν και ο Γραμματέας του Δήμου Αγλαντζιάς, κ. Χάρης Τσαγκαρίδης, όπως και η Δημοτική Ταμίας, κ. Αντιγόνη Χατζηγεωργίου.

Καταρχάς, ο Δήμαρχος Αγλαντζιάς καλωσόρισε την αντιπροσωπεία του Δήμου Λευκονοίκου και η Δήμαρχος συνεχάρη τον κ. Κωνσταντίνου για την εκλογή του και του ευχήθηκε εκ μέρους όλου του Δήμου Λευκονοίκου κάθε επιτυχία στο δύσκολο έργο του. Στη συνέχεια, τον ευχαρίστησε και του ζήτησε να μεταφέρει τις ευχαριστίες του Δήμου της στο Δημοτικό Συμβούλιο Αγλαντζιάς, για την προβολή του έργου ενός ιστορικού κατεχόμενου Δήμου στο περιοδικό της Αγλαντζιάς.

Τέλος, ο κ. Κωνσταντίνου, διαβεβαίωσε την αντιπροσωπεία ότι η συνεργασία τους θα συνεχιστεί για το καλό και των δύο Δήμων.