Δελτία Τύπου

13ο Δελτίο Τύπου Δήμου Λευκονοίκου, 13 Οκτωβρίου 2019

Αντιπροσωπεία του Δήμου Λευκονοίκου, αποτελούμενη από τη Δήμαρχο, κ. Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη, και τον Δημοτικό Σύμβουλο, κ. Νικόλα Μπάκα, αναχωρεί για το Βερολίνο, για διαφωτιστική αντικατοχική εκδήλωση σε συνεργασία με την Κυπριακή Πρεσβεία.

Κατά την τριήμερη παραμονή της στο Βερολίνο η αντιπροσωπεία του Δήμου Λευκονοίκου θα συναντηθεί με εκπροσώπους του  Υπουργείου Εξωτερικών και της Γερμανικής Ομοσπονδιακής Βουλής, ενώ θα παρακαθήσει σε γεύμα το οποίο προσφέρει ο Πρέσβης μας στο Βερολίνο, κ. Ανδρέας Χατζηχρυσάνθου, στην παρουσία αρμόδιου για την Κύπρο λειτουργού της Γερμανικής Καγκελλαρίας.

Την Πέμπτη, 17 Οκτωβρίου 2019, στις 7μ.μ., στο Ελληνικό Πολιτιστικό Κέντρο, θα προβληθεί το ντοκιμαντέρ του Μιχάλη Γεωργιάδη: «ΛΕΥΚΟΝΟΙΚΟ…της Μεσαρκάς καμάριν».

Στη δεξίωση που θα ακολουθήσει θα προσφερθούν παραδοσιακά κεράσματα του τόπου μας.