Ταξιάρχης Βέρος

2 Νοεμβρίου, 2019

«Με τον Γραμματέα του Υπουργικού Συμβουλίου – εκπρόσωπο του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας- κ. Θ. Τσιόλα, τη Βουλευτή κ. Α Θεολόγου (Ανεξ), τους Βουλευτές Ο. Κουλλά(ΔΗ.ΣΥ) ,Γ.Κάρουλλα (ΔΗ.ΣΥ),Ν.Κέττηρο (ΑΚΕΛ), τη Δήμαρχο Λευκονοίκου κ. Ζ. Λυσάνδρου – Παναγίδη, την Αντ/ρχο κ. Σ. Ζανέττου, τους Δημοτικούς Συμβούλους, Ν. Μπάκα, Σ. Κόκκινο, Ν. Χριστοφή, Φ. Ριρή, Β. Κτίστη, Θ. Πόππο και τον πρόεδρο του Προσφυγικού Σωματείου Λευκονοίκου, κ. Ν. Αθανασίου και τον Δημ. Γραμματέα, κ. Λ. Αθανασίου, στην γιορτή για τα 80 χρόνια του Δήμου Λευκονοίκου. Καλέσαμε αντιπροσωπία του Δήμου να παραστεί στην εκδήλωση της μάχης του Κλαπάδου, ημέρα απελευθέρωσης του νησιού στις 8/12,με την ευχή, την επόμενη φορά, να μας καλέσουν στη γιορτή της απελευθέρωσης του Λευκονοίκου».

Η Δήμαρχος σημείωσε:

«Με τον Γραμματέα του Υπουργικού Συμβουλίου, κ. Θεοδόση Τσιόλα, το Σάββατο, 2 Νοεμβρίου 2019, στη Συνεστίασή μας, στο 3ο Ταξίδι στις Παραδοσιακές Γεύσεις του Λευκονοίκου και στη 2η Γιορτή του Οφτού, όπου ανακοίνωσε την εισφορά του 1000 ευρώ. Τον ευχαριστούμε από καρδιάς για τη γενναιόδωρη πράξη του. Ταυτόχρονα, οφείλουμε να ευχαριστήσουμε και τον Υπουργό Γεωργίας για τη δική του χορηγία, επίσης 1000 ευρώ».