Δελτία Τύπου

9ο Δελτίο Τύπου Δήμου Λευκονοίκου, 31 Μαρτίου 2018

“Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία σε μια κατάμεστη αίθουσα στο Δημαρχείο Λευκονοίκου στο Πλατύ Αγλαντζιάς η εκδήλωση για τις Εθνικές Επετείους, κατά τη διάρκεια της οποίας τιμήθηκε και ο τέως Δήμαρχος Λευκονοίκου κ. Μιχάλης Πήλικος για τη 18ετή θητεία του στον Δήμο Λευκονοίκου.

Τον κ. Πήλικο χαιρέτισαν και τίμησαν με αναμνηστικά δώρα ο Πρόεδρος του Προσφυγικού Σωματείου κ. Φωκάς Ριρής και η Δήμαρχος Λευκονοίκου κ. Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη, ενώ ο τέως Αντιδήμαρχος κ. Χριστάκης Χρστοφόρου ανέλυσε τη δράση και την προσφορά του τέως Δημάρχου στην κωμόπολη του Λευκονοίκου.

Ιδιαιτέρως πρέπει να αναφερθεί η παρουσία του Δημάρχου Νέας Ιωνίας, του Δήμου με τον οποίο ο Δήμος Λευκονοίκου είναι αδελφοποιημένος, του κ. Ηρακλή Γκότση, ο οποίος εξέφρασε την αγάπη και την εκτίμησή του στον τιμώμενο.

Η όλη εκδήλωση φόρτισε συναισθηματικά όλους και όλες και τους/τις γέμισε με περηφάνια, γιατί η χαρά είναι μεγαλύτερη, όπως τόνισε η Δήμαρχος, άμα τιμάς κάποιον, παρά άμα σε τιμούν”.