Εκδηλώσεις, Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων

Από https://www.aftodioikisi.com.cy/

Χθες Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2024, η Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων πριν την έναρξη της προγραμματισμένης πρώτης συνεδρίας της για αυτή τη χρονιά, πραγματοποίησε Αγιασμό και έκοψε την καθιερωμένη Πρωτοχρονιάτικη της Βασιλόπιτα στα Γραφεία της Ένωσης Δήμων στη Λευκωσία, παρουσία του Προέδρου και των Μελών της Επιτροπής Κατεχόμενων Δήμων και του προσωπικού της Ένωσης Δήμων.

Σε σύντομη προσφώνησή του πριν την κοπή της Βασιλόπιττας, ο Πρόεδρος της Επιτροπής, Δρ. Πέτρος Καρεκλάς, εξέφρασε την ελπίδα και ευχή του όπως το 2024 καταστεί η χρονιά της πολυπόθητης λύτρωσης για τον τόπο μας και έστειλε μήνυμα ενότητας και συνέχισης του αγώνα του προσφυγικού κόσμου για ελευθερία και επιστροφή στην κατεχόμενη γη μας.

Το τυχερό φλουρί κέρδισε η Βοηθός Γραμματειακός Λειτουργός της Ένωσης Δήμων, κα Ρεβέκκα Μιχαήλ, η οποία έλαβε ένα συμβολικό δώρο, προϊόν του Κέντρου Χειροτεχνίας. Συμβολικό δώρο δόθηκε επίσης και στον Πατέρα Δαμιανό, ο οποίος τέλεσε τον Αγιασμό.