Ανακοινώσεις, Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων

Η Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων εκφράζει βαθιά θλίψη για τον αδόκητο και αναπάντεχο θάνατο του συναδέλφου Δημάρχου Αμμοχώστου και Προέδρου της Επιτροπής, Αλέξη Γαλανού. Επίσης, απευθύνει τα πιο ειλικρινή της συλλυπητήρια προς τη σύζυγό του, τα παιδιά του και γενικά σ’ όλη την οικογένεια του εκλιπόντος.

Φεύγει και ο εκλεκτός φίλος και συνάδελφος Αλέξης με τον αγώνα αδικαίωτο για επιστροφή στην Αμμόχωστο και την υπόλοιπη κατεχόμενη γη μας. Όμως, η Επιτροπή διαβεβαιώνει στη μνήμη του ότι θα συνεχίσει, παρά τις αντιξοότητες και τα φοβερά εμπόδια, τον αγώνα για ελευθερία και δικαίωση του προσφυγικού κόσμου και της Κύπρου μας γενικότερα.

Τα μέλη της Επιτροπής, Δήμαρχοι όλων των Κατεχόμενων Δήμων, θα παραστούν σύσσωμοι στην κηδεία του, όταν θα γίνει, και ο Α΄ Αντιπρόεδρος της Επιτροπής, Δήμαρχος Κυθρέας, Δρ. Πέτρος Καρεκλάς, θα καταθέσει στεφάνι εκ μέρους της Επιτροπής της οποίας μέχρι τον θάνατό του προήδρευε.

Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων

16 Ιουλίου, 2019