Νέα

“Ο Δήμαρχος ενός Δήμου εκπροσωπεί τον Δήμο του. Δεν είναι υπάλληλος κανενός! Είναι υπόλογος μόνο στον κόσμο του. Δεν έχει υποχρέωση να ενημερώνει κανένα πού θα πάει, ποιον θα δει, με ποιον θα μιλήσει.
Ως Δήμαρχος φροντίζω να ενημερώνονται οι Δημ. Σύμβουλοι για τις προσκλήσεις που απευθύνονται και στο Δημοτικό Συμβούλιο. Μάλιστα, την προηγούμενη βδομάδα ενημέρωσα τους Δημ. Συμβούλους για εκδηλώσεις που είχα πάρει πρόσκληση, όπως για την κοινότητα Αγκαστίνας, για τη συναυλία του Δήμου Αμμοχώστου κ.ά. όπως και για τον εορτασμό του Σωτήρος μας με τους γείτονές μας του Δήμου Ακανθούς. Η πλειοψηφία δεν ανταποκρίθηκε. Εξάλλου, μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης ενημερώνω όλους για τη δράση μου για λόγους διαφάνειας.
Τοις φρονίμοις ολίγα!”.