Ανακοινώσεις, Άρθρα της Δημάρχου

Για 50 σχεδόν χρόνια τώρα, η ψυχή μου, λεύτερο πουλί, πετά στην αγαπημένη κωμόπολη του Λευκονοίκου, τη γενέθλια γη μου, αλλά και σε όλα τα κατεχόμενα εδάφη μας, τα οποία κουβαλώ μέσα μου, ελπίζοντας ότι θα έρθει το «νόστιμον ήμαρ», η μέρα της επιστροφής στη γη των προγόνων μας, τη γη που πρωταντικρίσαμε τον ήλιο, εκεί όπου είναι θαμμένοι γονιοί και πρόγονοί μας, εκεί που αφήσαμε τα πιο όμορφά μας χρόνια…
ΑΓΑΠΩ με πάθος το Λευκόνοικο και τους ανθρώπους του! Αυτό το έμαθαν ακόμα και οι πέτρες του νησιού μας αυτά τα εφτά χρόνια που έχω τη μέγιστη τιμή και χαρά να είμαι Δήμαρχος του λατρεμένου μου Λευκονοίκου, του Λευκονοίκου της καρδιάς μας. Ευγνωμονώ τους συνδημότες και τις συνδημότισσές μου οι οποίοι/-ες, αψηφώντας οποιεσδήποτε παρεμβάσεις, με ψήφισαν ως ανεξάρτητη υποψήφια δήμαρχο το 2016.
Το ίδιο προτίθεμαι να πράξω και τώρα. Στις προσεχείς δημοτικές εκλογές του Ιουνίου, κατέρχομαι, με τη βοήθεια του Θεού, και πάλι ως ανεξάρτητη υποψήφια για τη δημαρχία Λευκονοίκου, και καλώ τους πολυαγαπημένους μου συνδημότες και τις πολυαγαπημένες μου συνδημότισσες, και κυρίως τους νέους και τις νέες μας, να προσέλθουν στις κάλπες και να με ψηφίσουν, για να συνεχίσω και να ολοκληρώσω, μαζί με τους νέους συνεργάτες μου, το έργο το οποίο ξεκίνησα, για το καλό της κωμόπολής μας, αφού είμαι από τις τελευταίες γενιές που γνώρισαν το Λευκόνοικο, έζησαν εκεί στην ευλογημένη γη μας και γνωρίζουν πρόσωπα και οικογένειες.
Πιστεύω ότι όλοι και όλες ξέρουν πόσο αγαπώ τον κόσμο μας, ξέρουν ότι είμαι δήμαρχος όλων, και είμαι συνέχεια δίπλα τους, και στις χαρές αλλά και τις λύπες τους, ξέρουν ότι εργάζομαι νυχθημερόν για τον Δήμο μου, ξέρουν πόσο τον προβάλλω σε όλα τα Μ.Μ.Ε., πόση διαφώτιση γίνεται, πόσα οράματα έχουμε, όπως γνωρίζουν πολύ καλά και το αξιόλογο έργο που έχουμε πετύχει με αξιόλογους και εκλεκτούς συνεργάτες, τους/τις οποίους/-ες ευγνωμονώ για την αγάπη και τη συνεργασία τους!
Έχοντας βαθιά επίγνωση του χρέους και του καθήκοντός μας να διασώσουμε, με τους συνεργάτες μου, για τις νέες γενιές μας ό,τι μπορεί να διασωθεί από τον μεγάλο πολιτισμό που αφήσαμε στη γη μας όλα τα χρόνια που η κωμόπολή μας μεγαλουργούσε, πιστεύω ακράδαντα ότι η αγάπη που μου δείχνει απλόχερα ο κόσμος μας, η αποδοχή, οι εμπειρίες που απέκτησα μέχρι τώρα και στην Κύπρο και το εξωτερικό, οι συνεργασίες με όλα τα κυβερνητικά τμήματα, το πολύπλευρο και πολυσχιδές έργο που έγινε στον Δήμο μας, η σοβαρότητα και κυρίως η όρεξη και το κέφι και το πάθος που έχω για δημιουργία, οι άνθρωποι που θα πλαισιώσουν αυτή τη φορά την υποψηφιότητά μου, μου επιτρέπουν να ζητήσω ξανά την ψήφο των ανθρώπων της κωμόπολής μας για μια δεύτερη θητεία ως ανεξάρτητη υποψήφια.
Το χρωστάμε σ’ αυτούς που πέρασαν και σ’ αυτούς που θα’ρθουν! Το χρωστάμε στην Ιστορία του Λευκονοίκου μας!
10 Ιανουαρίου 2024