Ανακοινώσεις

Σήμερα καινοτομήσαμε. Είχαμε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων “Χριστοφή Οικονομίδη”, στο προσωρινό Οίκημα του Δήμου Λευκονοίκου, τα εγκαίνια Έκθεσης Ζωγραφικής της Κυβέλης Τριανταφύλλου, κόρης της φαρμακοποιού Μάρως Μάρκου Σπανού, με τίτλο: ” ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ”.

Στον χαιρετισμό της η Δήμαρχος Λευκονοίκου, αφού καλωσόρισε τους εκλεκτούς φίλους από τη Λευκωσία και από τον Δήμο μας, τίμησε και σπουδαία πνεύματα της οικογένειας της ζωγράφου, όπως τον οτρηρό δάσκαλο Μάρκο Χαραλάμπους, ο εγγονός του οποίου, ο φίλος Άντης Παρτζιήλης, μας τίμησε με την παρουσία του.

Στη συνέχεια, αφού τόνισε ότι δεν είναι ειδήμων σε θέματα τέχνης, ευχήθηκε στην Κυβέλη κάθε επιτυχία στην Έκθεσή της, τα έσοδα της οποίας θα προσφερθούν στα Φιλανθρωπικά Ιδρύματα Λευκονοίκου.

Συγχαίρουμε και ευχαριστούμε την Κυβέλη μας για τη γενναιόδωρη πράξη της.

Η Παναγία να την ευλογεί!