Ανακοινώσεις, Εκδηλώσεις

Το απόγευμα το Γυναικείο τμήμα του Σωματείου μας στη Λευκωσία προσκάλεσε την κ. Αρετή Δημοσθένους, Κανονολόγο- Θρησκειολόγο, η οποία μας μίλησε για τις πνευματικές διδαχές του πατέρα της, μ. π. Αιμιλιανού, οι οποίες είναι θεόπνευστες, σοφές και διαχρονικές. Μαζί με τις ευχαριστίες μας στην αγαπημένη μας κ. Δημοσθένους η οποία μας συνεπήρε και μας μάγεψε με τον δικό της μοναδικό τρόπο, συγχαίρουμε τις φίλες μας που ετοίμασαν και τα κεράσματα της συνάντησης, όπως και την υπεύθυνη κ. Νίκη Χριστοφή για την προετοιμασία της εκδήλωσης.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τον Δήμαρχο Αγλαντζιάς, κ. Ανδρέα Κωνσταντίνου, που μας τίμησε με την παρουσία του. Χαιρετισμό απηύθυναν ο Πρόεδρος του Σωματείου μας, κ. Πιερής Γυψιώτης, και η Δήμαρχος Λευκονοίκου, η οποία καλωσόρισε την κ. Δημοσθένους ως οικοδέσποινα του Δημαρχείου, ευχόμενη να τη φιλοξενήσουμε στο Δημαρχείο μας στο Λευκόνοικο.