Ανακοινώσεις, Πανίκκος Χατζηκακού, Προσωπικότητες Λευκονοίκου

Στις 6 Αυγούστου 2023 στη τοπική κοινότητα Σπηλίου, ο Δήμαρχος Αγίου Βασιλείου Π.Ε. Ρεθύμνου κ. Γιάννης Ταταράκης και η Δήμαρχος Λευκονοίκου επαρχίας Αμμοχώστου κα Ζήνα Λυσσάνδρου-Παναγίδη χαιρέτησαν στην έναρξη της εκδήλωσης που συνδιοργάνωσαν οι εν λόγω Δήμοι, προς τιμή του Κύπριου τουριστικού επιχειρηματία Πανίκου Χατζηκακού, για την προσφορά του στην ανάπτυξη του τουρισμού στο Νομό Ρεθύμνου και όλη την Κρήτη. Μας τίμησαν με την παρουσία τους ο υφυπουργός Τουρισμού Κύπρου κ. Κώστας Κουμής, ο ευρωβουλευτής Νίκος Παπανδρέου, ο επί χρόνια δημοσιογράφος της ΕΡΤ κ. Κώστας Σερέζης και άλλοι εκπρόσωποι φορέων και αρχών του τόπου. Ο υφυπουργός Εθνικής Άμυνας κ. Γιάννης Κεφαλογιάννης και η ευρωβουλευτής κα Έλενα Κουντουρά συμμετείχαν με εξ αποστάσεως χαιρετισμό . Εντυπωσιακή ήταν και η προσέλευση εκατοντάδων ανθρώπων που παρακολούθησαν την εκδήλωση.

Βίντεο ΕΔΩ

Φωτογραφίες ΕΔΩ