Εκδηλώσεις, Φωτογραφίες

“Σήμερα στο περίπτερό μας στον Δημοτικό Κήπο Λεμεσού. Εκδήλωση “Μνήμες κατεχόμενης γης”. Κεράσαμε τον κ. Υπουργό ΠΠΑΝ τα παραδοσιακά μας και του χαρίσαμε το τεύχος ” Πεπραγμένα Δήμου Λευκονοίκου 2017-2018″.

Για το στήσιμο του περιπτέρου μας ευχαριστώ τον φίλο Δήμαρχο Λαπήθου, κ. Νεοπτόλεμο Κότσαπα, τη συνεργάτιδά μας στην Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων, κ. Χαρά Γεωργιάδου, και τον Γραμματέα του Δήμου Μόρφου, κ. Μίνο. Ευχαριστώ, επίσης, για την παρουσία τους στο περίπτερό μας τον Δημ. Σύμβουλο, κ. Φωκά Ριρή,τη συνεργάτιδά μου, κ. Κυριακή Κόκκινου, όπως και τον συνδημότη μας, κ. Φώτη Τσιολάκη”.

Στα παιδιά του Γυμνασίου Αγρού, που επισκέφθηκαν σήμερα το περίπτερο του Δήμου Λευκονοίκου,  μίλησε η Δήμαρχος κ. Ζήνα Λυσάνδρου Παναγίδη για την κατεχόμενη κωμόπολη μας.