Νέα, Φωτογραφίες

Η Δήμαρχος δήλωσε:

“Σήμερα ο Δήμος Λευκονοίκου δεξιώθηκε τους συνταξιούχους του. Μετά από προσκύνημα και ξενάγηση στη Μητρόπολη Ταμασού, για την οποία ευχαριστούμε προσωπικά τον αγαπημένο μου μαθητή, τον Πανιερώτατο Μητροπολίτη Ησαία, καταλήξαμε για γεύμα σε εστιατόριο της περιοχής. Εκεί, είχαμε την ευκαιρία όλοι και όλες, να ανανεώσουμε τις σχέσεις αγάπης και φιλίας μεταξύ μας, που μάς δένουν με τη γενέθλια γη μας και ό,τι ωραίο και αληθινό ζήσαμε, τα πιο όμορφα χρόνια της ζωής μας, πριν από τον χαλασμό”.

“Αγαπημένοι συνδημότες και συνδημότισσές μας σήμερα στο συναπάντημα των συνταξιούχων μας”.

“Μαζί με αγαπημένες φίλες και φίλους, αλλά και με τον σεβαστό μας φιλόλογο στο Γυμνάσιο Λευκονοίκου, κ. Γιάννη Λάμπρου, στον οποίο πάντα δείχνουμε την αγάπη και την ευγνωμοσύνη μας. Μαζί μας, όπως πάντα, και η φίλτατή μου, αξιαγάπητη κ. Μαργαρίτα Γεωργιάδου, απόφοιτος της Ανωτέρας Σχολής Λευκονοίκου, η οποία ευγνωμονεί το Λευκόνοικο για το ευ ζήν της”.