Της κ. Ζήνας Λυσάνδρου Παναγίδη.
Επιστολή από την Ελεγκτική Υπηρεσία
“Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορούμε τους συνδημότες και τις συνδημότισσές μας ότι σύμφωνα με Έλεγχο Καταστάσεων Εισπράξεων και Πληρωμών του Δήμου Λευκονοίκου για τα έτη που έληξαν στις 31 Δεκεμβρίου 2017, 2018 και 2019 που μας έχει αποσταλεί από το γραφείο του Γενικού Ελεγκτή της Δημοκρατίας, και έχει δημοσιευτεί στην Επίσημη Εφημερίδα της Κυπριακής Δημοκρατίας στις 27 Νοεμβρίου, Β’ Μέρος, (και μπορεί ο καθένας να το διαβάσει), αποδεικνύεται ότι τα βιβλία μας είναι πεντακάθαρα και ο τέως Γραμματέας του Δήμου μας, ο κ. Λούης Αθανασίου, ήταν εξαιρετικός στη διεκπεραίωση της εργασίας του. Αναφέρεται, ανάμεσα σε άλλα, ότι «οι καταχωρήσεις στα λογιστικά βιβλία είναι τεκμηριωμένες σε πολύ μεγάλο βαθμό και ο τρόπος με τον οποίο φυλάγονται τα διάφορα αποδεικτικά στοιχεία είναι πολύ ικανοποιητικός».
Επίσης, οι ελεγκτές αναφέρουν ότι όποιες πληροφορίες ζητούσαν, τους δόθηκαν εγκαίρως και η επικοινωνία μεταξύ μας για σκοπούς ελέγχου ήταν επαρκής.
Δόξα τω Θεώ, όποιος ακολουθεί τον Νόμο, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα!”.