Επισκέψεις της Δημάρχου σε σχολεία, Φωτογραφίες

Η Δήμαρχός μας σήμερα επισκέφθηκε το Δ΄ Δημοτικό Σχολείο Αγλαντζιάς, μετά από πρόσκληση της Διευθύντριας κ. Στάλως Χατζηπιερή, για να μιλήσει για το Λευκόνοικο στα παιδιά της Γ’ Δημοτικού. Εκεί, με τη βοήθεια άλλων γυναικών, έφτιαξαν διπλοπισιήδες τις οποίες στη συνέχεια γεύτηκαν και απόλαυσαν μικροί και μεγάλοι.

Η ίδια η Δήμαρχος ανέφερε:

“Ευχαριστώ την καλή μου Στάλω Χατζηπιερή από την Ακανθού, Διευθύντρια του Δ’ Δημοτικού Σχολείου Αγλαντζιάς, για την πρόσκλησή της να μιλήσω στα παιδιά της Γ’ τάξης για το Λευκόνοικο και να τους φτιάξουμε διπλοπισιήδες. Μαζί μου η αγαπημένη μου Κοραλλία Χατζηπιερή και κοπέλες από την Κυθρέα. Τα παιδιά απόλαυσαν τα ζυμαρικά μας και ήθελαν κι άλλο. Στο σχολείο, επίσης, συναντηθήκαμε και με την κ. Μάρω Κεή, Δημοτική Σύμβουλο Μόρφου”.