Αδελφοποιημένοι και άλλοι Δήμοι, Νέα

Η Δήμαρχος δήλωσε:

“Καλή αρχή στον αγαπημένο μας φίλο, νέο Δήμαρχο Δυτικής Λέσβου, κ. Ταξιάρχη Βέρρο, με τον οποίο συνεχίζουμε την αδελφοποίηση των Δήμων μας που άρχισε με τον μακαριστό Λυκούργο Κάππα, μεταξύ του Δήμου Λευκονοίκου και του Δήμου Μήθυμνας(Μολύβου) Λέσβου, και συνεχίστηκε με τον Μιχάλη Πήλικο. Μετά την ενοποίηση των Δήμων της Λέσβου σε έναν Δήμο, ατόνησαν οι σχέσεις, αλλά εμείς τις αναθερμάναμε με τον εκλεκτό μας φίλο, τον κ.Ταξιάρχη Βέρρο, πριν από δύο χρόνια, όταν μετά από πρόσκλησή μας, ως Αντιδήμαρχος Λέσβου, απηύθυνε χαιρετισμό στην εκδήλωσή μας, την 1η Νοεμβρίου 2017, για τα 100 χρόνια από τον θάνατο του Βασίλη Μιχαηλίδη στο Θέατρο Παλλάς. Τώρα η Μύθυμνα ανήκει στον νεοσύστατο Δήμο Δυτικής Λέσβου, και εμείς χαιρόμαστε για την εκλογή του εκλεκτού μας φίλου. Καλή επιτυχία, φίλε Ταξιάρχη. Ο Ταξιάρχης σας να σε φωτίζει στο δύσκολο έργο που αναλαμβάνεις! Θα συνεχίσουμε την όμορφη συνεργασία μας”.

Ταξιάρχης Βέρρος

“Οι “αντάρτες” έγιναν “θεσμικοί”. Με τις ευλογίες της εκκλησίας. Δικαιολογίες, τέλος. Τρέχουμε τώρα”.