Νέα, Φωτογραφίες

Η Δήμαρχος σχολίασε:

«Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Πανιερώτατο Μητροπολίτη μας, Κωνσταντίας και Αμμοχώστου, κ. Βασίλειο, τον Αρχιμανδρίτη μας, Αυγουστίνο Καρρά, και τους ιερείς της Μητρόπολής μας για την πρόσκληση να παρευρεθούμε στην Κληρικολαϊκή Συνέλευση, έναν αρχαίο θεσμό της Εκκλησίας μας. Σκοπός ήταν η τιμή του Αγίου Επιφανίου, Αρχιεπισκόπου Κωνσταντίας. Πέραν από το μουσικό πρόγραμμα στο οποίο απολαύσαμε τα παιδιά μας, εξαίρετη ήταν η ομιλία του Πανιερωτάτου μας την οποία παρακολουθήσαμε με μεγάλη προσοχή. Οφείλω, καθηκόντως, να ευχαριστήσω τον Αρχιμανδρίτη μας για τις τιμητικές αναφορές του στον Δήμο μας αλλά και τον Αρχάγγελό μας τον οποίο χαρακτήρισε ως Άρχοντα της Μεσαορίας. Να έχουμε τη βοήθειά του».