Ανακοινώσεις

Μας επισκέφθηκε ο νέος πρέσβης της Κυπριακής Δημοκρατίας στη Μόσχα, κ. Κύπρος Γιωργαλλής, μέσα στο πλαίσιο των επισκέψεών του για να ενημερωθεί για τους κατεχόμενους Δήμους! Μαζί με τον κ. Πρέσβη είχαμε μια πολύ ευχάριστη και εποικοδομητική συνομιλία.

Μας ενημέρωσε για τους στόχους και τις επιδιώξεις του και μας διαβεβαίωσε κι εμένα και τον Δημοτικό μου Σύμβουλο κ. Γιαννάκη Σακαλλή, ο οποίος βρέθηκε στο Δημαρχείο, ότι θα προωθεί το θέμα της κατεχόμενης γης μας στη μεγάλη χώρα που θα βρεθεί.

Εμείς με τη σειρά μας, τον ενημερώσαμε για το θέμα των εκκλησιών μας, για το παράνομο αεροδρόμιο, για τους ήρωές μας και τους αγνοούμενούς μας, για τον πόθο του κόσμου μας για επιστροφή, αλλά και για το χρέος μας απέναντι στις νέες γενιές για τις οποίες πρέπει να αφήσουμε έργο μνήμης και συντήρησης της παράδοσης και της Ιστορίας μας!

Με την ευκαιρία της επίσκεψής του στο Οίκημά μας, του χαρίσαμε και τις τελευταίες εκδόσεις του Δήμου μας!
Ευχόμαστε στον κ. Πρέσβη κάθε επιτυχία στα νέα του καθήκοντα!

Η Παναγιά μας να τον ευλογεί!