Επισκέψεις-Συναντήσεις

Μετά από εισήγησή της Δημάρχου Λεκονοίκου κα Ζήνας Λυσάνδρου Παναγίδη, ο Δήμος Λευκονοίκου αποφάσισε, και είναι καταγεγραμμένο στα Πρακτικά, να τιμήσει την πιο μεγάλη σε ηλικία συνδημότισσά μας, τη γιαγιά Μηλιά Παίδιου, 109 ετών, η οποία ζει στην Επισκοπή σήμερα μαζί με τον γιο και τη νύφη της, Σάββα και Άννα Παίδιου.

”Το θέμα το είχαμε συζητήσει και με τον ιερέα της Επισκοπής, Οικονόμο Πέτρο Ανδρέου, με σκοπό να διοργανώσουμε μια εκδήλωση τιμής, η οποία λόγω της πανδημίας δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί προς το παρόν.

Έτσι σήμερα θα τιμήσουμε ο Δήμος και το Προσφυγικό Σωματείο ” Το Λευκόνοικο” την αγαπημένη μας γιαγιά Μηλιακκού στο σπίτι της στις 3 μ.μ.

Η γιαγιά Μηλιακκού έχει πλήρη διαύγεια πνεύματος και γερή μνήμη. Δυστυχώς, όμως, δεν βλέπει και δεν ακούει καλά!
Είμαι πολύ χαρούμενη κάθε φορά που την συναντώ.”

Φωτογραφίες από την επίσκεψη – Περισσότερα εδώ