Ανακοινώσεις

Την Παρασκευή 25 Αυγούστου σε ειδική τελετή στο Δημοτικό Μέγαρο Πάφου, θα απονεμηθεί ο τίτλος του Επίτιμου Δημότη Πάφου στον Αμερικανό Γερουσιαστή Ρόμπερτ Μενέντεζ.

Η ενέργεια αυτή εκτιμώ ότι χαιρετίζεται από όλους ανεξαρτήτως ιδεοληψίας και κομματικής τοποθέτησης , αφού η αμέριστη στήριξη και προσφορά του κ Μενέντεζ είναι μοναδική και ανυπολόγιστης αξίας υπέρ ημών στα Ελληνοτουρκικά δρώμενα. Να θυμηθούμε απλά χωρίς να υπολογίσουμε την καταλυτική προσφορά του σε αρκετά άλλα θέματα, τη θέση που εκφράζει για τη Λύση του Κυπριακού με τη ζωτικής σημασίας επίσημη δήλωση ” Ας φροντίσουμε να φύγει και ο τελευταίος Τούρκος στρατιώτης από την Κύπρο”.

ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΙ.

Δεν έχω υπόψιν μου εάν έχει προγραμματιστεί κάποια παρόμοια εκδήλωση από τους Προσωρινά κατεχόμενους Δήμους και με πλήρη σεβασμό χωρίς να θέλω να παρέμβω στα εσωτερικά, εκτιμώ ότι εάν επιδοθεί το κλειδί των Προσωρινά Κατεχόμενων Δήμων στον Φιλέλληνα Γερουσιαστή θα ήταν μια ηχηρή απάντηση στην Άγκυρα και το Ψευδοκράτος.

Πηγή: Κλεόβουλος Χατζηοικονόμου