Εκδηλώσεις, Φωτογραφίες

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, 5 Ιανουαρίου 2019, η χριστουγεννιάτικη παιδική γιορτή στη Λάρνακα. Μικροί και μεγάλοι ήταν εκεί για να απολαύσουν την εκδήλωση και να διασκεδάσουν με τον ταχυδακτυλουργό. Στο τέλος, τα παιδιά πήραν τα δώρα τους από τον Άγιο Βασίλη, που και φέτος τον υποδύθηκε ο κ. Γεώργιος Σοφοκλέους(Κόκος).

Η κ. Δώρα Θεοδώρου δήλωσε:

“45 χρόνια μετά, ως Προσφυγικό Σωματείο «Το Λευκόνοικο» δραστηριοποιούμαστε σε συνεργασία πάντοτε με τον Δήμο Λευκονοίκου για τη διατήρηση της μνήμης του Κατεχόμενου Δήμου καταγωγής μας. Χτες πραγματοποιήσαμε την καθιερωμένη παιδική πρωτοχρονιάτική μας εκδήλωση στο οίκημά μας στη Λάρνακα. Τα παιδιά έπαιξαν παιχνίδι μνήμης με φωτογραφίες από το Λευκόνοικο, παρακολούθησαν τον ταχυδακτυλουργό, υποδέχτηκαν τον Άγιο Βασίλη που φέτος χάρισε, σε όλα τα παιδιά που παρευρέθηκαν, ένα μικρό ενυδρείο με ένα ψαράκι «Μονομάχο»! Τα παιδιά χάρηκαν και υποσχέθηκαν «να είναι έτοιμα σαν θα γυρίσουμε». Γιατί θα γυρίσουμε!”