Απόψε, υπό την αιγίδα της Προέδρου της Βουλής παρουσιάστηκε η βιογραφία του κ. Ρένου Λυσιώτη, δικηγόρου του πεθερού μου, ήρωα της αγχόνης, Ανδρέα Παναγίδη, την οποία συνέγραψε ο γνωστός χαλκέντερος συγγραφέας κ. Λεωνίδας Λεωνίδου ο οποίος ζει στο Λονδίνο.
Ευχόμαστε στον αγαπημένο μας κ. Ρένο να ζήσει για πολλά χρόνια ακόμη και να τον καμαρώνουμε!
Υ.Γ. Η παρουσίαση έγινε στο πατρικό σπίτι του κ. Ρένου, στη λεωφόρο Μακαρίου, εκεί που σήμερα βρίσκεται η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδας Κύπρου, σε αυτό το εμβληματικό αρχοντικό της Λευκωσίας.
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/379406069_6404265263034431_8341202924173319555_n-1024x576.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/381052695_6404264993034458_6534071857606535412_n-1024x498.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/380422932_6404264746367816_2106016588887672937_n-576x1024.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/380409776_6404264443034513_1319214979093452401_n-1024x576.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/379531613_6404264149701209_8424889196432291925_n-576x1024.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/380421717_6404263986367892_4832168347461838748_n-1024x576.jpg)
![](https://dimoslefkonikou.org/wp-content/uploads/2023/09/380419446_6404263479701276_4622843667126740382_n-1024x576.jpg)