Νέα

Απόψε στο θέατρο “Αστέρας” η Δήμαρχος κ. Δέσποινα Θωμαίδου και το Δημοτικό Συμβούλιο Νέας Ιωνίας Αττικής, τίμησαν τον αδελφό Δήμο Λευκονοίκου με μια πολύ όμορφη εκδήλωση με τη χορωδία τους σε τραγούδια επετειακά, αλλά και με δύο τραγούδια για την Κύπρο, το Χρυσοπράσινο φύλλο και το παραδοσιακό Γιασεμίν.

Μας συνάρπασαν με τη μουσική αλλά και με τις όμορφες ιστορίες για το 1821 τις οποίες απέδωσε θεατρικά μια εξαιρετική καλλιτέχνιδα, ηθοποιός και μουσικός.

Τέλος, ανταλλάξαμε δώρα αγάπης, δώρα “που οι φίλοι συνηθούν στους φίλους να χαρίζουν” που λέει κι ο Όμηρος!, με τη φίλη Δήμαρχο και τον Πρόεδρο του ΚΕ.ΜΙ.ΠΟ., (Κέντρο Μελέτης και Σπουδής Μικρασιατικού Πολιτισμού” κ. Λουκά Χριστοδούλου.

Εκ μέρους του Δημοτικού Συμβουλίου αλλά και όλων των δημοτών μας εξέφρασα την ευγνωμοσύνη και τις ευχαριστίες μας προς τους αδελφούς μας που είναι απόγονοι προσφύγων για την τιμή που κάνουν εδώ και πολλά χρόνια στον Δήμο μας να ανοίγει την παρέλασή τους άγημα με το λάβαρο του Δήμου Λευκονοίκου.