Επισκέψεις-Συναντήσεις

Της κ. Ζήνας Λυσάνδρου-Παναγίδη

“Επιτέλους, φάνηκε ξεκάθαρα ότι η Δήμαρχος Λευκονοίκου πάντα ακολουθεί τον Νόμο και τις συμβουλές των ειδικών και επαϊόντων. Ανώτατος υπάλληλος του Υπουργείου Εσωτερικών με τον οποίο συναντήθηκε αντιπροσωπεία του Δήμου Λευκονοίκου έβαλε τα πράγματα στη σωστή τους θέση, για να πάψουν οι συκοφαντίες και οι διαστρεβλώσεις του Περί Δήμων Νόμου. Δεν μπορεί ο καθένας να ερμηνεύει τον Νόμο, ανάλογα με τα συμφέροντά του. Η Δήμαρχος δηλώνει ότι ακολουθεί τη σωκρατική μέθοδο, δηλαδή την υπακοή στους Νόμους της Πολιτείας, με οποιοδήποτε τίμημα, αλλά και τη συμόρφωση προς τις υποδείξεις των ειδημόνων. Κάποιοι άλλοι άφησαν, με τα συμφέροντά τους, τον Δήμο μας να ταλαιπωρείται για τόσους μήνες. Η Ιστορία είναι αμείλικτη στους συκοφάντες”.

Δείτε το άρθρο εδώ.