Επισκέψεις-Συναντήσεις

Σήμερα, είχαμε την τιμή να μας δεχτεί στο Προεδρικό Μέγαρο ο Πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, Δρ Νίκος Χριστοδουλίδης, μαζί με τον καλό μου φίλο, Ταξιάρχη Βέρρο, Δήμαρχο Δυτικής Λέσβου, έναν πεπαιδευμένο και ευπατρίδη δήμαρχο, ρέκτη και χαλκέντερο, που λόγω του μεγάλου και σημαντικού έργου του, επανεξελέγη με πανηγυρικό τρόπο στον θώκο του Δήμου του.

Ο Πρόεδρος έδειξε ζωηρό ενδιαφέρον για τη Λέσβο και άκουσε με προσοχή όσα ο Δήμαρχος του εξέθεσε. Ήταν μια πολύ όμορφη συνάντηση που ενισχύει τους δεσμούς που πρέπει να συνδέουν τους Έλληνες σε όποιο σημείο της πατρίδας και να βρίσκονται.

Μαζί μας ήταν οι συνεργάτες μου, η Δρ Ειρήνη Παρασκευά-Ροδοσθένους, Πολιτιστική Λειτουργός του Δήμου Λευκονοίκου, και ο σύζυγός μου, Αριστείδης Παναγίδης, που η προσφορά του, στη διεκπεραίωση των υποχρεώσεών μου στον Δήμο Λευκονοίκου, είναι τεράστια.