Επισκέψεις-Συναντήσεις, Φωτογραφίες

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΟΥ ΓΕΕΦ

Μια επίσκεψη στον Αρχηγό του ΓΕΕΦ Στρατηγό Δημόκριτο Ζερβάκη είναι πάντα ενδιαφέρουσα και άκρως τιμητική. Τον ευχαριστώ απο καρδιάς για τη συνάντηση στο γραφείο του με την ευκαιρία της επιτυχούς ολοκλήρωσης της παρουσίας του στην ηγεσία της Εθνικής Φρουράς αλλά και για τα αισθήματα που τρέφει στους Λυσιώτες και γενικότερα στο λαό μας που υπηρέτησε με βαθειά ευθύνη και προσήλωση στο καθήκον μπροστά στην ημικατεχόμενη πατρίδα.
Σε ένδειξη εκτίμησης για την προσφορά του στον τόπο του χάρισα τα βιβλία μου για τον Υπαρχηγό της ΕΟΚΑ Γρηγόρη Αυξεντίου για τα οποία είχε δείξει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Τον πρώτο τόμο είχε ήδη στη βιβλιοθήκη του.
Παρούσα στη συνάντηση και η αγαπημένη μας Δήμαρχος Λευκονοίκου Ζήνα Λυσάνδρου που επέδωσε στον Αρχηγό εκδόσεις του Δήμου της.

πηγή:Andreas Kaouris