Επισκέψεις-Συναντήσεις, Φωτογραφίες

Σήμερα, η Δήμαρχος Λευκονοίκου κ. Ζήνα Λυσάνδρου – Παναγίδη, μαζί με τον Δημοτικό Σύμβουλο, κ. Νικόλα Μπάκα, επισκέφθηκαν στο Υπουργείο Εξωτερικών της Γερμανίας, τον Δρα Hardy Boecle, ειδικό σε θέματα διμερών σχέσεων.

Η Δήμαρχος σχολίασε:

“Το απόγευμα σήμερα με τη συνοδεία του Πρέσβη μας στο Βερολίνο, κ. Ανδρέα Χατζηχρυσάνθου, συναντηθήκαμε στο Υπουργείο Εξωτερικών με τον Δρα Hardy Boeckle, Επικεφαλής τμήματος διμερών σχέσεων Γερμανίας με χώρες Νοτίου Ευρώπης, και είχαμε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνομιλία. Αφού αναφερθήκαμε, μαζί με τον Δημοτικό μου Σύμβουλο, κ. Νικόλα Μπάκα, στην καταστροφή της πολιτιστικής μας κληρονομιάς και στο θέμα των αγνοουμένων μας, ζητήσαμε να βοηθήσει η Γερμανία στην αποκατάσταση των Ανθρ. Δικαιωμάτων μας, στην επιστροφή μας στη γενέθλια γη. Ασφαλώς, μιλήσαμε και για την αναστήλωση του Αρχάγγελού μας για τον οποίο ο Δρα Boeckle ήταν πολύ καλά ενημερωμένος”.