Η Δήμαρχος σχολίασε:

“Μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Λευκονοίκου, που συμμετείχαν σε ένα θεατρικό έργο, την 1η Απριλίου του 1966, με τον αείμνηστο δάσκαλό μας, Κυριάκο Νικολαΐδη, σύζυγο της ξαδέλφης μου Γιώτας. Μπροστά, ο ήρωας συμμαθητής μας, Άντρος Μακρίδης. Την κοινοποιώ απόψε στη μνήμη του. Τη φωτογραφία μού την έστειλε ο γαμπρός του, βουλευτής Γιώργος Γεωργίου. Ευχαριστώ πολύ, φίλε Γιώργο.

Στη φωτογραφία εμφανίζονται πλάι στον Άντρο Μακρίδη στα αριστερά ο Ανδρέας Μηνά (Πλάτωνος) και ο Λάκης Πόππος, δεξιά ο Πανίκος Μιχαήλ, πάνω αριστερά ο Ανδρέας Λεωνίδα, ο Λουκάς Αντωνίου, ο Παντελής Πήτρου, ο μ. Μπλάκκης και μ. Κυριάκος Νικολαΐδης. Πάνω τα δυο κορίτσια είναι η μ. Δήμητρα Γρηγορίου και η Λένια Κατσίφλη”.