Φωτογραφίες

Θεία Λειτουργία σήμερα στον Ι.Ν.Αγίας Θέκλας στους Αγίους Αναργύρους στη Λάρνακα, όπου είχαμε αρτοκλασία για τη γιορτή του Αρχαγγέλου μας και Μνημόσυνο των ηρώων μας, όπως και όσων συνδημοτών και συνδημοτισσών μας έφυγαν πριν από και μετά την προσφυγιά μας!

Ευχαριστίες στους ιερείς μας, τον Αρχ. Πανάρετο και τον πρωτοπρεσβύτερο π. Ανδρέα Στεφάνου,Χρυστάλλα Στεφάνου- Κουτσού , όπως και τους ψάλτες μας, ανάμεσα στους οποίους και ο συνδημότης μας και καλός φίλος, Γιώργος Λαουτάρης, για την τόσο κατανυκτική θεία λειτουργία η οποία μάς φόρτισε συναισθηματικά.
Επιμνημόσυνο λόγο εκφώνησε η Δρ Ειρήνη Παρασκευά- Ροδοσθένους, η οποία με γλαφυρό και εθνοπρεπή λόγο εξύμνησε τη θυσία των ηρώων μας, κάνοντας αναφορά και στις απόψεις της μητέρας της για τους ήρωες μαθητές της.

Τέλος, έγινε κατάθεση στεφάνων από εκπροσώπους της Πρεσβείας της Ελλάδας, του Γ.Ε.Ε.Φ., της ΕΛ.ΔΥ.Κ., κομμάτων, αλλά και από βουλευτές, κοινοτάρχες, συγγενείς και συμπολεμιστές ηρώων.

Ευγνώμων σε όλους και όλες για την παρουσία τους! Ιδιαιτέρως, ευχαριστώ τον συνάδελφό μου του Δήμου Δυτικής Λέσβου, κ. Ταξιάρχη Βέρρο, για την αγάπη, την εκτίμηση και τη στήριξή του.

Χίλια ευχαριστώ στις φίλες μου, Θεοδώρα Κημήτρη, Κίκα Χρυσοστόμου και Κατερίνα Βασιλείου για τη μεγάλη βοήθειά τους στην εκκλησία, αλλά ιδιαιτέρως τις συνεργάτιδές μου στον Δήμο, Αντιγόνη Χατζηγεωργίου- Παναγή και Ελευθερία Παντελή- Τσαγκαρίδου που με στήριξαν για μια ακόμα φορά με πολλή αγάπη.