Επιτροπή Κατεχόμενων Δήμων

Αντιπροσωπεία της Επιτροπής Κατεχόμενων Δήμων αποτελούμενη από τον δήμαρχο Καραβά Νίκο Χατζηστεφάνου, τον δήμαρχο Κυθρέας Μάριο Ζαμπακίδη, τον δήμαρχο Λευκονοίκου Πιερή Γυψιώτη και άλλους φορείς, παρέστη σε συνάντηση με την Υφυπουργό Πολιτισμού Δρ Βασιλική Κασσιανίδου στις 3/10/24 με σκοπό τη συνεννόηση αναφορικά με την διοργάνωση εκδήλωσης καταδίκης της ανακήρυξης του ψευδοκράτους.

Η εκδήλωση που έγινε ήδη θεσμός, θα πραγματοποιηθεί στις 14-15 Νοεμβρίου στη Λευκωσία και το αρμόδιο Υφυπουργείο θα αναλάβει την σχετική οικονομική στήριξη της δράσης αυτής.

Ευχαριστούμε την Υφυπουργό για την έμπρακτη στήριξη της εκδήλωσης, γεγονός που μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε την διατήρηση της μνήμης και διαφωτίσης σχετικά με τα κατεχόμενα μας μέρη. Δεν ξεχνούμε, διεκδικούμε και αγωνιζόμαστε!!!