Επισκέψεις-Συναντήσεις, Φωτογραφίες

Η Δήμαρχος Λευκονοίκου τόνισε:

«Απόψε μαζί με φίλους Δημάρχους της ευρύτερης περιοχής της Λευκωσίας. Νιώθω ιδιαίτερα ευλογημένη που με περιστοιχίζουν με την αγάπη τους. Ηλικιακά, οι νεαροί Δήμαρχοι Αγλαντζιάς και Στροβόλου είναι σαν τους γιους μου, ενώ οι άλλοι, των Λατσιών και του Ιδαλίου, είναι μικρότεροι αδελφοί. Η Παναγία να ευλογεί το έργο όλων μας.»

«Φωτογραφία με τον πνευματικό αδελφό, Δήμαρχό μας στα Λατσιά που μετοικήσαμε, μετά την προσφυγοποίησή μας. Ο κ. Χρίστος Πιτταράς μάς τίμησε πέρσι στη Θεία Λειτουργία στον Αρχάγγελό μας. Αγαπά την κατεχόμενη γη μας και ευχόμαστε σύντομα να τον καλέσουμε και στο Δημαρχείο Λευκονοίκου, στο Λευκόνοικό μας και να τον κεράσουμε τα όμορφα μεσαρίτικά μας καλούδια. Η φωτογραφία αυτή, που είναι απείρως καλύτερη από του δικού μου κινητού, είναι του Δημάρχου Αγλαντζιάς, κ. Χαράλαμπου Πετρίδη, που μάς φιλοξενεί ως Δημαρχείο Λευκονοίκου στο Πλατύ Αγλαντζιάς. Σε ευχαριστούμε, Δήμαρχέ μας, και η πρόσκλησή μας ισχύει και για σένα!»