Ανακοινώσεις

Στην τελετή αποκαλυπτηρίων της προτομής του Ήρωα της Τουρκικής Εισβολής του 1974 Γεωργίου Ζερβομανώλη στα Παράκοιλα του Δήμου Δυτικής Λέσβου.

Τον Δήμο Λευκονοίκου εκπροσώπησε ο αντιδήμαρχος Θεόδωρος Χοίρας, ο οποίος απηύθυνε χαιρετισμό και κατέθεσε στεφάνι δόξης και τιμής.

Σεβόμαστε την ιστορία μας, τιμάμε τους νεκρούς ήρωές μας και όλους όσοι έδωσαν την ζωή τους υπερασπιζόμενοι τα ιδανικά και τις αξίες του Κυπριακού Ελληνισμού για ελευθερία και δημοκρατία. Εκπληρώνουμε ένα χρέος τιμής και μνήμης που είναι Εθνικό, πατριωτικό και ηθικό.

Ευχαριστούμε τον δήμαρχο δυτικής Λέσβου για την πρόσκληση και την φιλοξενία. Οι δεσμοί του Δήμου Λευκονοίκου μαζί με τον αδελφό Δήμο της Δ. Λέσβου είναι ήδη ισχυροί και προσδοκούμε στην ακόμη μεγαλύτερη ενδυνάμωση τους.

Ζήτω η Πατρίδα μας!
Ζήτω ο Ζερβομανώλης!