Γλώσσα-Ποίηση-Λογοτεχνία, Φωτογραφίες

Η Δήμαρχος σχολίασε:

“Απόψε στην παρουσίαση της ποιητικής συλλογής του νομικού Αντρέα Παπαχαραλάμπους :” Ο ξανθός Νικόλας” στον Δήμο Λατσιών. Τίμησαν και πάλι τον Δήμο μας οι αγαπημένες μας, Μάρω Εξηντάρη Μήτσα και Ειρήνη Παρασκευά Ροδοσθένους με τις μελωδικές φωνές τους. Στο τέλος, είπα στον Υπουργό Εξωτερικών, κ. Νίκο Χριστοδουλίδη, ότι το καλλιτεχνικό πρόγραμμα ανέλαβε η ομάδα που στηρίζει τον Δήμο Λευκονοίκου: οι δύο κυρίες από το Λευκόνοικο και οι αγαπημένοι μας φίλοι, ο διάσημος βαρύτονος, κ. Κύρος Πατσαλίδης, και ο πιανίστας, κ. Μάριος Ιωάννου. Επίσης, του ανέφερα ότι ο κ. Κύρος Πατσαλίδης ως Πρόεδρος του Κυπριακού Πολιτιστικού Κέντρου Βιέννης, μαζί με τη σύζυγό του, κ. Έλενα Πατσαλίδη, παρουσίασαν το ντοκιμαντέρ του Δήμου Λευκονοίκου στη Βιέννη”.